Tušili jsme, že nás ve Žďárci čeká trochu netradiční soutěž a naše očekávání se naplňovalo od našeho příjezdu až po závěrečný nástup.
Začátek soutěže se zpozdil o více než hodinu, což někteří z nás využili k občerstvení a plánování vhodné taktiky. Místní hřiště od rána skrápěl déšť, takže terén byl silně podmáčený. K našemu překvapení se do soutěže přihlásilo jen dvanáct týmů a tak naše družstva tvořila celou čtvrtinu startovního pole.Soutěžní trať byla kratší než je tomu zvykem v našich končinách(pouze na dvě hadice B) a tak jsme se těšili na slušné časy všech účastníků. Pravidla byla podobná jako v "našem" Poháru tří okrsků jen s tím rozdílem, že na koši nemusí být lanko a v průběhu trati nepotkáte traktorové kolo.
Družstva si na soutěž připravila řadu komických výstupů s bruslařskými vložkami a jízdou po zadku a výsledné časy byly v rozmezí 40 až 100 vteřin. Výjimku jsme tvořili snad jen my, ale byla to výjimka pouze z hlediska časů, protože i u našich útoků se zachvěla nejedna bránice.
Nejvíce jsme byli zvědaví na výkon našeho staronového týmu, na soutěži označeného jako Radňoves C. Kluci předvedli, že se požární útok, stejně jako jízda na kole, nezapomíná a prohnali i naše B - družstvo.
Po prvním kole soutěže následovalo hašení a kabrio úprava vozu Škoda 120 v podání tišnovských dobrovolníků a zásah historické techniky SDH Štěpánovice.
Po této přestávce následovala porada "komisařů" soutěže, výsledkem bylo, že soutěž bude pokračovat druhým kolem pro družstva, která si chtějí vylepšit časy z kola prvního a pro větší atraktivitu jsme už do bojů o první místo(rozumějte sud piva) nemohli zasáhnout my jako soutěžící z cizího okrsku(po prvním kole jsme celkem suverénně obsadili první tři místa).
Při závěrečném nástupu a vyhlášení výsledků jsme vzali zavděk litrem rychlé univerzální medicíny a pozvánkou na příští soutěže konané ve Žďárci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one